Gipskartonio montavimas

Vidaus apdaila yra vienas iš sudėtingiausių ir daugiausiai atsakomybės bei kruopštumo reikalaujantis darbas. Norint pasiekti aukštų rezultatų, rekomenduojama naudoti patikimas aukštos kokybės medžiagas. Gipso kartonas šiai dienai yra universali statybinė medžiaga, be kurios neapseina nei viena rimta statyba.

SKIRIAMOS ŠIOS GIPSKARTONIO RŪŠYS:

  • Paprasta, standartinė gipso kartono plokštė – balta;
  • Ugniai atspari gipso kartono plokštė – raudona;
  • Drėgmei atspari gipso kartono plokštė – žalia;
  • Ugniai ir drėgmei atspari gipso kartono plokštė – mėlyna;
  • Grindinė plokštė – ruda.

Gipso kartonas yra universali medžiaga plačiai naudojama šiuolaikiniuose statiniuose. Tokį jo populiarumą lėmė šios priežastys.

GIPSO KARTONO PLOKŠČIŲ PRIVALUMAI:

EKOLOGIŠKUMAS

Gipso kartonas yra ekologiškai švarus, natūralus, be toksinių medžiagų bei sintetinių priedų statybinis produktas. Gamybai naudojamos tik nekenksmingos žaliavos. Į sudėtį įeina 93 proc. gipso, 6 proc. – popieriaus ir apie 1 proc. – armavimo medžiagos. Be to, gipso rūgštingumas artimas žmogaus odos rūgštingumui, todėl nekenkia žmogaus sveikatai. Šiuos pliusus sudėję, gipso kartoną drąsiai galima vadinti ekologišku net ir lyginant jį su kitomis statybinėmis medžiagomis.

KAINA

Vidaus apdailos gipso kartono plokštėmis kaina yra viena žemiausių statybinių paslaugų rinkoje, todėl tai žymiai sumažina statybų ir remonto kainą. Ypač lubų apdaila yra ekonomiškai pagrįsta, nes toks įrengimas yra dvigubai pigesnis nei įtempiamųjų lubų. Tačiau žema kaina nereiškia, kad žema ir kokybė. Tai dar vienas privalumas.

KOKYBĖ

Gipso kartono plokštės yra kokybiškos. Gipskartonio plokštę sudaro gipso sluoksnis, tvirtai sujungtas su kartono lapais. Specialus kartonas atlieka nešančiojo elemento vaidmenį. Jis kaip atrama, kurios gali prireikti plokštės deformacijos atveju. Visa sistema yra nedidelio svorio, todėl nesudaro tokios didelės apkrovos perdangoms, kaip kad plytinių pertvarų atveju. Kad gipsas būtų dar tvirtesnis ir tankesnis, į jį dar įmaišomas popierius. Visas šis mišinys leidžia pasiekti aukštų rezultatų. Kartoninis paviršius padidina dažų sukibimą bei suteikia galimybes įvairiems apdailos variantams, tokiems kaip dažymas, tapetavimas ar plytelių klijavimas. Be to, gipso kartono plokščių sistemos mechaniškai veikiant sugriauti beveik neįmanoma. Reikia nepamiršti, kad kokybė taip pat priklauso ir nuo gamintojo technologijos bei techninių rekomendacijų laikymosi. Jos pataria pasirinkti vieną konkretaus gamintojo sistemą ir montuoti pagal ją bei tiksliai apibrėžia apdorojimo taisykles. Tad nesilaikant sistemos, nebūna ir kokybės.

GREITIS

Gipso kartono plokštės yra universali medžiaga, kuri montuojama greitai, todėl sutrumpėja darbų atlikimo terminai. Konstrukcijų montavimas nėra sudėtingas. Gipskartonio plokštės įstatomos į kreipiamuosius griovelius ir prisukamos prie karkaso, o karkasas mūrvinėmis prikalamas prie sienos ar lubų. Be to, gipso kartono plokštės padeda išvengti daugelio nepatogumų. Naudojant metalinių karkasų sienas buto planavimui praktiškai nėra ribų ir tada, jeigu patalpos vėliau perdalomos. Karkasines gipskartonio plokščių sienas galima įrengti bet kurioje vietoje ir esant būtinumui be problemų demontuoti. Gipskartonio plokštės paviršius yra lygus ir glotnus, todėl nereikia jo papildomai lyginti. Užtenka tik nugruntuoti, užtaisyti siūles bei nuglaistyti. Dar vienas greičio pranašumas yra tas, kad paslepia nelygias sienas ir įvairias komunikacijas (elektros, kanalizacijos, vandentiekio, ventiliacijos ir pan.). Tai paslėpti ar prireikus pasiekti po gipso kartono plokštėmis yra labai paprasta. Dar vienas gipso kartono plokščių privalumas yra tas, kad jas montuoti galima bet kuriuo metų laiku – sausi statybiniai dabai vidaus patalpose nepriklauso nuo sezono, jeigu patalpoje yra langai ir šildymas. Taigi, montuojant gipso kartono plokštes norimą rezultatą pasiekiame greitai.

ŠILUMOS IZOLIACIJA

Gipso kartono plokštės turi geras šilumos izoliavimo savybes. Gipskartonio plokštėse yra įvairių šilumos izoliacinių medžiagų, įmontuojamų tarp sienos ir gipskartonio, t.y. tarpas užpildomas mineraline vata. Montavimas ant metalinių profilių dar labiau pagerina šilumos izoliavimą. Karkasas montuojamas iš UW perimetro profilių ir CW vertikalių profilių. Po UW profiliu dedama amortizacinė juosta, kuri užsandarina nedidelius pagrindo nelygumus. Be viso to, sienos paviršius prisitaiko prie patalpos temperatūros, todėl įjungus šildymą gipsiniai elementai greit tampa maloniai šilti. Taigi, gipso kartono plokštės taupo sąskaitas už šildymą.

GARSO IZOLIACIJA

Gipso kartono plokštės – gera garso izoliacinė medžiaga, todėl drąsiai galite atsitverti nuo triukšmingų kaimynų. Karkasinės sienos suteikia tokią garso izoliaciją, kokia kitais atvejais būtų galima tiktai įrengiant storas, sunkias ir masyvias sienas. Gyvenamųjų patalpų rekomenduojama garso izoliacija turi būti apie 47 dB. Minimalaus storio gipskartonio plokščių pertvarų sistema kaip tik atitinka šiuos reikalavimus. Montuojant, reikėtų atkreipti dėmesį į perimetrinę garso izoliaciją. Jei nebus nuslopintas garso sklidimas perimetru, nepadės ir pertvara su ypatinga garso izoliacija. Garso sklidimą perimetru galima nuslopinti naudojant garso izoliacinę juostą. Ji turėtų būti klijuojama ant visų perimetrinių profilių. Šios juostos paskirtis ne tik sulaikyti garso sklidimą, bet ir neleisti garsui pereiti iš vienos konstrukcijos į kitą. Taigi, efektyvi garso izoliacija yra jaukumo ir aukštos gyvenimo kokybės prielaida.

UGNIAATSPARUMAS

Gipsas yra nedegi statybinė medžiaga. Vienas gipso kartono plokštės lapas sudega nuo 20 min. iki 90 min. Norint pasiekti kuo didesnį ugniaatsparumą, užtenka tik metalinio karkaso iš 0,6 mm storio skardos CW ir UW profilių. Tiesiog reikia raudoną gipso kartono plokštę pritvirtinti ant karkaso iš abiejų pusių dviem sluoksniais, tarp kurių privalo būti ir mineralinės vatos sluoksnis. Ir visas šių sluoksnių siūles užglaistyti. Ugniai atspari gipskartonio plokštė sudaryta iš 2-4 cm ilgio stiklo pluošto armatūros. Šis armavimas gaisro metu plokštę padaro patvaresnę: tuo metu, kai kartonas jau yra nudegęs, stiklo pluošto armavimas laiko plokštę. Taip pat 15 cm storio plokštėje yra 3 litrai kristalizuoto vandens, todėl plokštėse esantis gipsas yra ne tik nedegus, bet dar ir slopina 8400 kJ dydžio energiją. Esmė – kuo storesnis gipso sluoksnis, tuo didesnis atsparumas ugniai. Taigi, naudojant gipskartonio karkasinių sienų sistemas galima įvykdyti visus priešgaisrinės saugos reikalavimus.

DRĖGNUMAS

Gipso kartono plokštės prisitaiko prie vidaus temperatūros bei drėgmės lygio. Specialios gipso plokštės, kurių gipso branduoliai ir kartonas specialiai impregnuoti nuo drėgmės, atsparios vandeniui ir drėgmei, įgeria tik 10 proc. drėgmės, todėl tinka patalpoms, kuriose nuolat drėgna ir kuriose įprastos plokštės tiesiog nesilaikytų. Taip pat gipso kartono plokštės pasižymi geromis absorbcinėmis savybėmis. Jis gali sugerti drėgmės perteklių, tačiau iki tam tikros ribos, o prireikus – grąžinti drėgmę atgal į orą. Taigi, gipso kartono plokštės yra prisitaikančios temperatūros bei drėgmės atžvilgiu.

DIZAINAS

Gipso kartono plokštės suteikia neribotas galimybes interjero dizaino sprendimams. Gipso kartono plokštės tarsi sukurtos gražiems dalykams įgyvendinti. Gipskartonio plokštėse yra lengvai formuojamos, sudrėkinus galima jas lankstyti kaip tik norima, o išdžiūvusios išlaiko suteiktą formą. Iš jų galime formuoti įvairius paviršius, kurti įvairiausias formas – banguotas, vingiuotas ir t.t. Tik iš gipso kartono plokščių tai daryti yra žymiai paprasčiau ir pigiau. Gipso kartono plokštės yra daugiafunkcionali apdailos medžiaga, kurios pagalba galima išlyginti kreivas sienas, padaryti pertvaras, dekoratyvines nišas ir dar daug kitų šiuolaikinio interjero elementų. Daugiakopės sistemos, pertvaros, nišos, arkos ir t.t. namams suteikia nepakartojamą išvaizdą ir tampa įspūdinga interjero dalimi. Su gipso kartono plokščių pagalba galima įrengti lubas, su įvairiais paslėptais šviestuvais, įvairių lygmenų kaskadais, bangomis, kvadratais. Galima padaryti, kad būtų apšviestos tik tam tikros interjero vietos, arba, kad šviesa suskirstytų patalpas į tam tikras zonas. Esant labai aukštoms lubos yra galimybė sumontuoti kelių gipso kartono lubų lygių figūrines lubas. Taigi gipso kartono plokštė yra tik priemonė kažkokiam tikslui pasiekti, bet ne galutinis tikslas.

Scroll Up